8 yaş için seçtiğimiz kitaplar, bölüm 2

* Yazı Yazan İnekler

Doreen Cronin yazdığı kitap Beyaz Balina Yayınları tarafından yayınlanmış. Ali Baba’nın bir çiftliği var ve çiftliğinde bir çok hayvanı var. Bunların arasında yazı yazan inekleri. Peki kime ne yazıyor bu inekler?

* Utangaçozor Umut

Dinozorların Da Duyguları Vardır serisi yeni bir kitap ile devam ediyor. Brian Moses’u yazdığı 1001 Çiçek Kitaplarının yayınladığı kitapta ismi gibi utangaç bir dinozor ile beraberiz. Bakalım bu duygusunu yenebilecek mi?

* Sidney ve Stella Hiçbir Şeyi Paylaşamıyor

Emma Yarlett´in yazdığı bir paylaşamama hikayesi. Yayınevimiz Redhouse Kidz.
Sidney ve Stella ikiz kardeşler birlikte yaptıkları o kadar şey var ki. Paylaşmak dışında her şeyi. Peki bunun üstesinden gelebilecekler mi?

* Arkadaşım Korku

Yazarımız; dünyada büyük ses getirmiş uluslararası ödüllü Yolculuk’un yazarı Francesca Sanna, Taze Kitap bizlere ulaştırıyor.

Çok uzaklara taşınan bir kız çocuğu vardır, sonrasında okula başlar. Bir de arkadaşı vardır yanında; Korku. Başka başka arkadaşları da olmasını ister, bir gün onun gibi gizli bir arkadaşı olan bir çocuk ile tanışır.

* Korkakozor Kamber

Dinozorların da Duyguları Vardır! Serisi yeni bir kitap ile devam ediyor.
1001 Çiçek Kitaplar’ın yayınladığı Mike Gordon ve Brian Moses’ın yazdığı Derin Erkan’ın çevirdiği kitapta bu seferki dinozorumuzun ismi Kamber.
Kamber her şeyden çok korkuyor; örümceklerden, duyduğu tıkırtılardan, tuhaf şekilli gölgelerden ve de bir başına kalmaktan. Bir gün bu korkularını yenebilecek midir?

Çocuk kitapları ilk bölüm önerilerimiz için https://www.alacaknevar.com/egitimcilerden-cocuk-kitabi-onerileri-8-yas-2