Dizi : Atypical - Otistik bir gençten öğreneceklerinize hazır mısınız?

Otistik bir genç.
Bir dizi.

Gözyaşları içinde seyredeceğinizi düşünmeyin sakın.
Belki bir miktar gözleriniz dolabilir o kadar.
İzledikten sonra bile gülümseme içinde bırakacak bir şeyden bahsediyoruz.

Diziyi açıyorsunuz karşınızda çok meraklı, ilginç sorular soran 18 yaşında bir genç çıkıyor. İsmi Sam Gardner; bir otistik, aşık olmak istiyor, inanılmaz bir enerjiye sahip, hayatı öğrenmek ve yaşamak için risk almaktan asla korkmuyor. Tam bir cesur yürek, sadece insanlar ile değil aynı zamanda hayvan ile de çok iyi anlaşıyor tam bir hayvan sever, aslında penguen sever demeliyiz.

Dizinin ismi gibi alışılmamış biri Sam, farkını da her zaman ortaya koyuyor. Her insanın içinde karanlık bir taraf denir ya, Sam için bu geçerli değil; bembeyaz onunkisi. Sürekli sorunlar çıkıyor Sam’in karşısına, yeri geliyor ikilemde kalıyor, her seçenek onun için bir kayıp demek. Her kayıp da onu hayatı öğrenmesi için bir ders oluyor. Adım atmaktan korkmuyor Sam, her adımında sevdikleri yanında çünkü. 

Öncelikle ailesi özellikle annesi, sonra da kardeşi yanında her zaman. Ama yanında olan farklı biri var, iş arkadaşı Zahid. Bir çok olayla karşılaşıyor ikisi, bir çoğu da komik olaylar.

Farkını her zaman ortaya koyuyor, ondan ümidi olmayanları bile yeri geliyor mahcup ediyor, sadece onun başka insanlar değil başka insanların da ondan öğreneceği çok şeyi var çünkü. Diziyi ve Sam’i seveni oldukça fazla; IMDb puanının 8,3 olması da bunu gösteriyor zaten. Dizinin başrollerinde Keir Gilchrist, Jennifer Jason Leigh, Brigette Lundy-Paine ve Amy Okuda yer alıyor.