Enola Holmes ailenin en zeki üyesi

Holmes ailesinin en zeki üyesi!


Bir izle ve iyi hisset filmi ile karşı karşıyayız..
Holmes soyadı size tanıdık gelmiş olabilir; Enola Sherlock ailesinin en zeki üyesi. Annesi ile beraber yaşayan ufak kızımız, öğrenmesi gereken ne varsa ondan öğrenir. Annesi onun hem öğretmeni hem de arkadaşı olur.

Ayrılmaz ikili Enola ve annesi Eudoria; birlikle oyunlar oynarlar, kitap okurlar, kafalarına estiği gibi bir hayat sürerler. Bir sabah kalktığında Enola annesinin gittiğini görür, arkasında ona bir mektup bırakmıştır. Enola ipuçlarını takip ederek annesini bulmak için yollara düşer.

Abilerinden bahsetmeyi unuttuk; bir tanesini tanıyoruz zaten, bizim Sherlock diğeri de Mycroft. Mycroft kız kardeşinin bir hanımefendi gibi yetişmesi için onu özel bir okula göndermek ister. Peki bu konuda başarılı olabilecek midir? Sherlock bu konuda ne düşünmektedir? 

Filmin altyapısında İngiltere’deki kadın hakları konusuna da dikkat çekilir. On dokuzuncu yüzyıl İngiltere’sinde kadın olmanın anlamı evlenip çocuk sahibi olmak ve yuva kurmaktır. Enola kendi üzerinden bu anlayışa da karşı çıkar, onun hedefleri daha farklıdır. Bunlara ulaşması için çok zorlu yollardan geçecektir.

Filmi Netflix’de izleyebilirsiniz, hoş bir aile filmi ve süresi de iki saatten biraz fazla.  Harry Bradbeer yönetmenliğindeki filmin başrollerinde Millie Bobby, Sam Claflin, Henry Cavill ve Helena Bonham Carter yer alıyor. IMDb izleyicileri 6,6 puan vermiş filmimize.