Korona'dan Uzak 3 Tatil Önerisi

Korona'dan uzak bir tatil mi arıyorsunuz?

Artık plajlar, milli parklar, bahçeler, belirlenen kurallar dahilinde faaliyete geçti. Peki koronalı günleri biraz olsun unutacağımız çok kalabalık olmayan adresler nereler? İşte size 3 güzel rota.


1- Tisan Koyu / Mersin
Dağların arkasına saklı, Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev alan bir helikopterin pilotu tarafından güzelliği keşfedilmiş olan bu saklı cennet belki de Mersin’in en güzel, en turkuaz yerlerinden.
Çok sayıda işletmenin ve konaklama tesisinin olmadığı Tisan Koyu’nda, daha çok yazlık evler bulunuyor.


2- Mazı Koyu / Muğla
Bodrum’a bu kadar yakın olmasına karşın, bir o kadar da uzak. Sakinliği ve huzuru tam da bu dönem aranılan tatil şekli için biçilmiş kaftan.
Barındırdığı 8 koyun masmavi sularında yüzebilir, her biri aile işletmesi olan pansiyon ve apartlarda samimi bir şekilde konaklayabilirsiniz.


3-Çıralı / Antalya
O kadar izole ki deniz kaplumbağaları bile buraya üremeye geliyor. Yorucu ve stresli geçirilen korona günlerinde özlenen deniz-kum-güneş üçlüsünün en doğal, en güzel hallerini bulabileceğiniz bir yer Çıralı.
Birinci ve ikinci derecede sit alanı olduğundan, endüstryel çaplı büyümeden kendini korumuş olan Çıralı, hala tam olarak keşfedilmemiş sevimli bir tatil köşesi.