Sitemi kendi sunucumda nasıl barındırırım?

Web sitesi ve hatta e-ticaret sitesi yaptırmak istiyorsunuz ancak bir endişeniz var, ya bilgilerim, üyelerimin bilgileri kaybolur veya siteyi yapan kişilere tekrar ulaşamazsam.. diye haklı kuruntulara sahipsiniz. Bir de birkaç arkadaşınız benzer şekillerde kötü tecrübeler yaşamışsa en iyisi ben web sitemin yayınlanacağı sunucuyu kendi yönetimimde tutayım diye düşünebilirsiniz.
Ancak o da neticede birilerinin kontrolündeki bir veri merkezinde barınıyor olacaktır, yani evinizdeki / dükkanınızdaki kasa gibi sizin kontrolünüzde olmayacaktır. Ve olmamalıdır da.

Burada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta mevcuttur;
1-Sitenizi profesyonel bir firma ile yapmalısınız.
2-Firmanın müşterileri ile görüşerek yorumlarını almalısınız.
3-Firma ile endişelerinizi açıkça konuşmalı ve size önerecekleri çözümleri öğrenmelisiniz.
4-Veri merkezinin ne sıklıkla yedek aldığını ve bunlara ne zaman / nasıl ulaşabileceğinizi öğrenmelisiniz.
5-Çalışacağınız firma sizin şehrinizde değilse de mutlaka web sitenizi veya sanal mağazanızı emanet edeceğiniz firmayı kalkıp ziyarete gitmelisiniz.
6-Her işletmenin bir gün işleri ters gidebilir ve sözleşmenizdeki haklarınız bir avukat ile incelenmiş olmalıdır.

Bu hususlarla ilgili önlem ve belirsizlikleri ortadan kaldırdığınızda firma ya da markanızı güven / huzur / şevk ve başarıya ulaştıracak niyetler geri gelmiş olacaktır.

Alacağınız hizmete karar verirken, bütçe konusuna gelmeden önce bu koşulları değerlendirmeniz gereklidir. O zaman sadece akrabanız, komşunuz veya en ucuzu olan değil, gerçekten sizin ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir firmayla çalışabilirsiniz.
📍
İhtiyaç analizi ve sonrasında üretebileceğimiz çözümler için bize ☎️0.312 920 00 44 veya bilgi@met-aybilisim.com adresinden ulaşabilirsiniz.