Sosyal Medya'dan hiç anlamıyorum, diyenlere

Sosyal medya hesabınızı bireysel ya da kurumsal olarak daha etkili kullanmak istiyorsunuz, peki ama nasıl? 

Birçok insanın karşılaştığı bir durum bu, sosyal medyaya giriş çok kolay, ilk adımı atıyorsunuz ve ikinci adımı atmanız gerekiyor ki üçüncü adıma geçebileceksiniz. 

Kitabımızın “Sosyal Medya Sanatı” gibi iddialı bir ismi var, sosyal medyada sanat olabilir mi? Bu başka bir yazı konusu olabilir, aklımızda bulunsun. Guy birçoğumuzun bildiği ve kullandığı Canva programının pazarlama müdürü aynı zamanda bir eğitimci; kitapta da bu iki durumu hissediyorsunuz, eğitimci taraf size sosyal medya programlarını nasıl etkili kullanabileceğinizi anlatıyor, pazarlamacı tarafı ise çoğu insanın belki duyduğu ama günümüzde artık aktif olmayan Google+ programını satmaya çalışıyor. Bu da bize kitabımızın bir dezavantajını anlatıyor; orijinal baskısı 2014 yılında yapılmış, dilimize kasım 2019 yılında Mirel Beveniste tarafından çevrilmiş . Sosyal medya gibi dinamik bir sektör için 5 yıl oldukça uzun bir zaman, çünkü kullanılan programlar sürekli bir değişim içinde, sürekli algoritmaları güncelleniyor. Bir sabah bir kalkıyorsunuz, gece telefonunuz programları güncellemiş, kullanılan aynı program ama farklı bir dünyada hissediyorsunuz kendinizi.

Yukarıdaki negatif yorumlarımıza rağmen güzel bir giriş kitabı, kolay okunabilir, arada bir karıştırıp faydalı ipuçları bulabiliyorsunuz. Bir parça daha Instagram eksikliği hissedilse de okumaktan pişman olmayacağınız bir kitap, MediaCat Yayınlarından.