Sosyal medya yönetimi : Açıklama kısmına ne yazayım?

Sosyal medya paylaşımlarınızda kullandığınız görsel kadar, açıklama kısmındaki metin de çok önemli ve etkilidir. Metin olmadığında ya da okunmaz bir halde yazıldığında; paylaşım amacına tam ulaşmayacaktır. Metni, paylaşımı görene okutacak olan, metnin kendisidir. :)

Paylaşımlarımızdaki ortak amacımız aslında onu okuyan kişiyle aramızda bir #iletişim kurmaktır. Bunun için de okurun anlayacağı dilden anlatmaya çalışmak esas alınmalıdır.

Her ortamın dili gibi sosyal medyanın da dili farklıdır. O nedenle paylaşım metninizi sosyal medya için özel olarak hazırlamanızı öneririz.

Bu özenin içerisinde yazım hatasının mümkünse olmaması, paylaşıma ve onu okuyan kişilere verdiğiniz önemi belli eder. Aranızda kurmaya çalıştığınız güven ilişkisini destekler.

"Bugün de böyle" ya da "Hikayede kalmasın dediler" gibi ifadeler yerine, paylaşımın detayını, okurun ne yapması gerektiğini mümkünse kısaca ve okuru yormadan aktarmakta fayda vardır.

Örneğin;

(Merak uyandıran ve fayda odaklı ilk cümle) Siz de el yapımı ve size özel bir kılıfınız olsun ister misiniz?

(Ürün Nedir?) 13 inç tabletlerinizi korumanız ve taşımanız için ürettiğimiz bir tablet kılıfı.

(Nasıl Alabilirler?) Ürünümüzü www.websitemiz.com adresinden ya da DM'den bize ulaşarak alabilirsiniz.

(Yönlendiren mesaj) Şimdi sipariş vermek için Mesaj kısmını, daha sonra almak için de Kaydet butonunu kullanmayı unutmayınız :)

İşte bu, müşterinizin kanına girdiniz. Artık geçen gün bir tablet kılıfı vardı, nerde görmüştüm demeyecektir.

Sosyal medyada kendini tanıtmaya çalışan bir arkadaşınızı etiketlerseniz çok seviniriz :)